Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Hipertensioni Archive

Hipertensioni Tek Femijet- Si Mund Te Kurohet?

Shumica e njerzve kur degjojne per presionin e larte te gjakut, te njohur ndryshe si hipertension mendojne per nje gjendje shendetesore qe prek vetem te rriturit dhe te moshuarit. Kjo mund te kete qene e vertete ne te shkuaren por ne ditet e sotme, presioni i larte

Hipertensioni Arterial (Tensioni i Larte i Gjakut)

Hipertensioni arterial ose tensioni i larte i gjakut eshte nje nga problemet mjekesore me te shpeshta ne vendet e zhvilluara dhe per vendet ne zhvillim. Fatkeqesisht hipertensioni shpesh nuk diagnostikohet ose kur diagnostikohet mjekohet ne menyre te gabuar edhe pse eshte relativisht i lehte per tu mjekuar.