A Do Te Donit Te Humbnit 5 kg Ne Vetem 3 Dite? Zbuloni Me Shume Per Dieten 3 Ditore

Eh kush nuk do te donte apo jo? Krijuesit e dietes 3 ditore i kane terhequr njerezit me kete pretendim kaq shume saqe kane sukses te madh neper rrjetet sociale. Kuptohet, cili eshte ai qe nuk do te donte te provonte dicka qe i reklamohet me keto rezultate? Duhet te dini qe te jesh skeptik … Read more

Dieta Mesdhetare – Si Te Humbisni Kilet e Teperta

Dieta mesdhetare konsiderohet nje diete e balancuar, pra ajo lejon konsumimin e cdo lloj ushqimi pa bere eliminime drastike: te proteinave, te karboidrateve apo yndyrnave si mund te ndodhe me dieta te tjera. Qellimi: Nje diete e tille nuk ka si qellim vetem renien ne peshe por edhe ruajtjen e shendetit te zemres dhe trurit, … Read more

Eleminoni Celulitin Dhe Rimodeloni Kofshet Ne Vetem 30-Dite

Mendoni qe s’mund te behet asgje per celulitin dhe kofshet tuaja? Tani ekziston nje formule e sigurte qe eleminon celulitin dhe rimodelon kofshet. A do ishit te gatshme te benit gjithcka per te eleminuar celulitin dhe te mos shqetesoheni pas cdo periudhe festash se si do ju rrine xhinset e preferuara?   Fatkeqesisht, kur femrat … Read more

Guida E Renies Nga Pesha Per Te Gjithe Ata Qe Jane Konfuze

diete

Ha kete, mos ha kete, dieta atkins, dieta dukan, prova bikini etj.Te gjitha keto shpesh shkaktojne vetem konfuzion. Me poshte do te gjeni pergjigje per disa nga pyetjet me te rendesishme qe lindin perpara se te filloni dieten per tu dobesuar apo per te mbajtur trupin ne peshen aktuale pa u shendoshur. Renie ne peshe … Read more

20 Keshilla Per Te Qene Ne Forme Gjate Sezonit Te Veres

Ne pergjithesi rreth 95% e njerezve edhe pse kryejne rregullisht aktivitet fizik, edhe pse bejne kujdes ne ate cfare hane, perseri nuk jane te kenaqur me peshen dhe formen e tyre fizike. Te shpetosh njehere e pergjithmone nga dhjami i tepert kerkon DISIPLINE. Duhet te jeni rigoroze ne dieten tuaj dhe kembengules ne aktivitetin fizik, … Read more

A Ndikon Kohezgjatja E Gjumit Ne Peshen Tuaj? Si Ndikon?

Nese ti ben pjese ne ate grup njerezish qe flene pak, 5-6 ore ne nate, atehere padyshim qe do te kesh probleme per tu dobesuar. Sipas nje studimi 7-vjecar ne Finland me njerez te moshave mesatare, u vertetua qe femrat qe kishin probleme me gjumin ishin me te prirura per te shtuar ne peshe (mbi … Read more

Gabimet Qe Duhet Te Evitoni Ne Dieten Tuaj

Edhe pse po hani me pak nuk po humbni peshe? Ndjeni qe tentativat tuaja kane deshtuar? Ne qofte se po provoni gjithcka por perseri nuk ka ndryshim ne peshen tuaj, ndoshta jeni ju vete qe e pengoni kete gje. Me poshte do ju japim disa keshilla se cfare nuk duhet te beni ne dieten tuaj: … Read more