Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

RUAJTJA E TRUPIT NE FORME Archive

A Do Te Donit Te Humbnit 5 kg Ne Vetem 3 Dite? Zbuloni Me Shume Per Dieten 3 Ditore

Eh kush nuk do te donte apo jo? Krijuesit e dietes 3 ditore i kane terhequr njerezit me kete pretendim kaq shume saqe kane sukses te madh neper rrjetet sociale. Kuptohet, cili eshte ai qe nuk do te donte te provonte dicka qe i reklamohet me keto

Dieta Mesdhetare – Si Te Humbisni Kilet e Teperta

Dieta mesdhetare konsiderohet nje diete e balancuar, pra ajo lejon konsumimin e cdo lloj ushqimi pa bere eliminime drastike: te proteinave, te karboidrateve apo yndyrnave si mund te ndodhe me dieta te tjera. Qellimi: Nje diete e tille nuk ka si qellim vetem renien ne peshe por

Dieta E Jennifer Aniston Dhe Sekretet E Saj Te Bukurise

Keni menduar ndonjehere se si Jennifer Aniston eshte ne nje forme te shkelqyer edhe ne moshen 43-vjecare? Aktorja e njohur vecanerisht nga seriali “Friends”, zbulon sekretet e saj te bukurise. Ajo eshte 1.65cm e gjate dhe peshon vetem 53kg. Kjo fale nje stili jetese te shendetshem, nje

Eleminoni Celulitin Dhe Rimodeloni Kofshet Ne Vetem 30-Dite

Mendoni qe s’mund te behet asgje per celulitin dhe kofshet tuaja? Tani ekziston nje formule e sigurte qe eleminon celulitin dhe rimodelon kofshet. A do ishit te gatshme te benit gjithcka per te eleminuar celulitin dhe te mos shqetesoheni pas cdo periudhe festash se si do ju

Guida E Renies Nga Pesha Per Te Gjithe Ata Qe Jane Konfuze

Ha kete, mos ha kete, dieta atkins, dieta dukan, prova bikini etj.Te gjitha keto shpesh shkaktojne vetem konfuzion. Me poshte do te gjeni pergjigje per disa nga pyetjet me te rendesishme qe lindin perpara se te filloni dieten per tu dobesuar apo per te mbajtur trupin ne

20 Keshilla Per Te Qene Ne Forme Gjate Sezonit Te Veres

Ne pergjithesi rreth 95% e njerezve edhe pse kryejne rregullisht aktivitet fizik, edhe pse bejne kujdes ne ate cfare hane, perseri nuk jane te kenaqur me peshen dhe formen e tyre fizike. Te shpetosh njehere e pergjithmone nga dhjami i tepert kerkon DISIPLINE. Duhet te jeni rigoroze

Si Te Humbasesh 1-2 KG Per Nje Jave

Nese doni te zhdukni ato 2-3 kile te teperta sepse ju duhet te shkoni diku per fundjave apo nje feste te rendesishme, ketu do te gjeni menune e duhur. Por mos u shqetesoni, nuk do te vuani urie sepse kjo diete parashikon 1500 kalori ne dite. Nje

Doni Te Dobesoheni Shpejt Dhe Ne Menyre Efikase? Dieta Dukan

Nje epoke e re per ate qe deshiron te dobesohet. Keni degjuar te flitet per shume dieta te ndryshme si : dieta Atkins, dieta Mesdhetare, vegjetariane etj. Por sot do te flasim per teorite e dietologut Pierre Dukan (prej te cilit ka marre emrin dhe dieta DUKAN).

A Ndikon Kohezgjatja E Gjumit Ne Peshen Tuaj? Si Ndikon?

Nese ti ben pjese ne ate grup njerezish qe flene pak, 5-6 ore ne nate, atehere padyshim qe do te kesh probleme per tu dobesuar. Sipas nje studimi 7-vjecar ne Finland me njerez te moshave mesatare, u vertetua qe femrat qe kishin probleme me gjumin ishin me

Gabimet Qe Duhet Te Evitoni Ne Dieten Tuaj

Edhe pse po hani me pak nuk po humbni peshe? Ndjeni qe tentativat tuaja kane deshtuar? Ne qofte se po provoni gjithcka por perseri nuk ka ndryshim ne peshen tuaj, ndoshta jeni ju vete qe e pengoni kete gje. Me poshte do ju japim disa keshilla se

Ushqimet e Duhura Pas Stervitjes

Ushqimi eshte “lenda djegese” e trupit tone, dhe duhet perdorur si nje burim lendesh ushqyese qe restaurojne glikogjenin e muskujve, qe do te thote rigjenerim. Nese keni synim te humbni peshe, te mbani peshen qe keni, te keni sa me shume muskuj apo te sterviteni per te