Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Seksi Archive

Cila Metode Kontraceptive Eshte E Duhura Per Ty?

Me gjithe metodat kontraceptive qe egzistojne ne treg shpesh behet e veshtire te zgjedhesh ate te duhuren qe shmang shtatezanine e padeshiruar dhe gjithashtu mbron shendetin tuaj. Mesoni faktet pro dhe kunder te cdo metode kontraceptive, efektivitetin, potencialin, kostot dhe efektet negative. Prezervativi (kondomi) Eshte nje veshje

Meshkuj: Ja Disa Hapa Per Nje Jete Seksuale Me Te Mire

Per te rritur cilesine e jetes tuaj seksuale dhe te shendetit ne pergjithesi ndiqni keto 9 hapat e thjeshte: 1. Zvogeloni barkun Dobesimi dhe ulja e barkut do te ndikoje pozitivisht ne jeten tuaj seksuale. Kjo sepse testosteroni shperbehet ne qelizat yndyrore te trupit dhe dhjami i

12 Arsye Pse Seksi Ju Zgjat Jeten

Vertete eshte kaq i rendesishem seksi? Nga shume kerkime e studime qe jane bere ne lidhje me kete teme, eshte mese e qarte qe nje jete e shendetshme seksuale eshte thelbesore per jeten tuaj, madje mund edhe ta zgjase ate. Per qeniet njerezore, seksi nuk sherben vetem

Menuja me e re me ushqime “Seksi”

Behuni gati te ngacmoni disa pjese vitale te trupit tuaj, me keto super ushqime per te cilat kerkimet e vazhdueshme e kane perforcuar me shume statusin e tyre si “afrozodiake”. Bejini pjese te menuse tuaj keto 6-ushqime : Cokollata E embel dhe sensuale, cokollata ben me shume

3 Arsye Pse Lenia e Duhanit Ndihmon Ne Permiresimin e Jetes Seksuale dhe Riprodhimit

Nese do tju thoja qe duhanpirja shkakton kancer, rrit rrezikun e atakut te zemres, dhe mund tju marre 10 vjet nga jeta juaj, marr me mend qe do te tundni koken dhe do te buzeqeshni, sepse  ju i keni degjuar te gjitha keto me pare. Por kur