Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Lekura Archive

Frutat Dhe Perimet Qe Ju Mbrojne Nga Rrezet e Demshme Te Diellit

Gjate sezonit te veres lekura juaj nese nuk tregoni kujdes mund te demtohet edhe ne menyre te pakthyeshme. Dielli dhe rrezet e tij pervec efekteve positive ka edhe efekte negative. Si per shembull ekspozimi ndaj rrezeve te tij ne oret e pikut i shkakton lekures tuaj deme

Cfare Duhet Te Beni Nese Djersini Shume?

Djersitja e tepert (hiperidroza) eshte nje problem shume i perhapur, por shume jane dyshues per te folur me mjekun dhe preferojne metodat shtepiake qe shpesh kane rezultate jo shume te kenaqshme. Kjo gje nuk eshte surprize duke qene se pjesa me e madhe e njerzve nuk dine

5 Menyra Thelbesore Per Te Mbrojtur Lekuren Tuaj Gjate Veres

Per tu kujdesur per lekuren duhet te praktikoni disa keshilla qe ju mbrojne nga kanceri i lekures, plasaritja apo tharja e saj. Ju duhet te kujdeseni per lekuren sepse ajo ka nje rol thelbesor mbrojtes per trupin tuaj. Kujdesi per lekuren nuk duhet te jete dicka e

6 Faktore Te Fshehte Qe Mund Te Shkaktojne Pucrat (Aknet) ne Fytyre

Aknet mund te shfaqen si pasoje e shume faktoreve te fshehur ne shtepine tuaj apo ne sirtarin tuaj te medikamenteve. Eshte e thjeshte te mos i kushtosh shume rendesi disa pucrave qe dalin si rezultat i nje jave stresuese ne pune, por ka me qindra gjera me

Cfare Jane Carjet E Lekures (Smaliaturat ose Strijat)? Si Mund Te Zhduken Ato?

Jo te gjithe jane te gatshem te bejne operacione te rrezikshme kirurgjikale per te hequr nje here e pergjithmone shenjat e carjes se lekures (smaliaturat ose strijat). Me pare mesoni kush jane faktoret qe ndikojne ne formimin e ketyre shenjave dhe menyren se si mund ti parandaloni.

Dieta Perfekte Per Nje Lekure Te Bukur Dhe Te Shendetshme

Per te pasur nje lekure te shendetshme dhe te bukur eshte shume e rendesishme qe te ushqeheni mire. Perfshini ne dieten tuaj te perditshme keto super-ushqime:      1. Bajamet Bajamet jane fara dhe jo fruta te thata. Ato kane ne perberje te tyre vitaminen E, nje

7 Gjera Qe Duhet Te Dini Per Lekuren Tuaj

Te kujdesesh per lekuren ne ditet e sotme ka kaluar ne dicka sekondare. Ju dini me siguri qe per te pasur nje lekure te shendetshme dhe te bukur, duhet te perdorni krem per mbrojtjen nga dielli (SPF) cdo mengjes, apo qe te mbani ne kontroll krijimin apo