Keni Pire Shume Mbremjen e Kaluar? Si Te Lehtesoni Dehjen Ne Menyre Efektive?

A ju ka ndodhur ndonjehere te deheni? Me siguri qe po, dhe sigurisht qe nuk eshte nje gje e bukur. Dehja eshte nje gjendje toksike ose ndryshe mund te quhet helmim nga alkoli. Simptomat tipike jane: dhimbja e kokes, marrje mendsh, probleme me perqendrimin, te vjella, djersitje dhe ankth. Eshte e vertete qe nuk ndjehesh … Read more

Rreziqet Shendetsore Nga Pijet Energjike Dhe Shots-at

Edhe pse produktet energjike na japin energjine qe na duhet menjehere sapo i konsumojme, ato gjithashtu permbajne sasi te konsiderueshme kafeine,sheqeri dhe substancash te tjera qe mund te kene efekte te rendesishme anesore si: pagjumesi, crregullim te rrahjeve te zemres, irritim, ankth, dridhje deri edhe ne vdekje. Me poshte do te lexoni arsyet pse pijet … Read more

Kush Jane Perfitimet Shendetesore Nga Vera E Kuqe?

A mundet vera te permiresoje shendetin dhe te rrise jetegjatesine? Shkencetaret kane filluar te thone “PO”.   Studimet kane zbuluar qe vera e kuqe e pasur me flavonoide eshte me e mira per shendetin. Flavonoidet jane te njohura per cilesite e tyre antioksidante dhe ndihmojne trupin ti rezistoje : allergjeneve, viruseve apo qelizave kancerogjene. Ato … Read more