Dieta E Jennifer Aniston Dhe Sekretet E Saj Te Bukurise

dieta e jennifer aniston

Keni menduar ndonjehere se si Jennifer Aniston eshte ne nje forme te shkelqyer edhe ne moshen 43-vjecare? Aktorja e njohur vecanerisht nga seriali “Friends”, zbulon sekretet e saj te bukurise. Ajo eshte 1.65cm e gjate dhe peshon vetem 53kg. Kjo fale nje stili jetese te shendetshem, nje diete te ekuilibruar dhe aktivitetit fizik.   Dieta … Read more

Si Te Humbasesh 1-2 KG Per Nje Jave

Nese doni te zhdukni ato 2-3 kile te teperta sepse ju duhet te shkoni diku per fundjave apo nje feste te rendesishme, ketu do te gjeni menune e duhur. Por mos u shqetesoni, nuk do te vuani urie sepse kjo diete parashikon 1500 kalori ne dite. Nje nga personazhet VIP qe ndjek kete diete eshte … Read more

Doni Te Dobesoheni Shpejt Dhe Ne Menyre Efikase? Dieta Dukan

Nje epoke e re per ate qe deshiron te dobesohet. Keni degjuar te flitet per shume dieta te ndryshme si : dieta Atkins, dieta Mesdhetare, vegjetariane etj. Por sot do te flasim per teorite e dietologut Pierre Dukan (prej te cilit ka marre emrin dhe dieta DUKAN). Ka me shume se 13 milione ndjekes te … Read more

Ushqimet e Duhura Pas Stervitjes

Ushqimi eshte “lenda djegese” e trupit tone, dhe duhet perdorur si nje burim lendesh ushqyese qe restaurojne glikogjenin e muskujve, qe do te thote rigjenerim. Nese keni synim te humbni peshe, te mbani peshen qe keni, te keni sa me shume muskuj apo te sterviteni per te perballuar nje gare, ushqimet qe zgjidhni pas ushtrimeve, … Read more