Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Stresi Archive

QUIZ! Sa Te Stresuar Jeni?

Stresi ndikon ne shendetin tuaj ne shume menyra te rendesishme.  Testi i meposhtem nuk eshte bere per te zevendesuar mjekun, por ai mund tju japi nje ide nese niveli juaj i  stresit mund te ndikoje ne shendetin tuaj dhe sa ndikon ai. Me e rendesishmja pasi te

Si Te Menaxhoni Stresin? Mesoni Si Ta Parandaloni Apo Ta Reduktoni Ate

Cfare ndodh kur jemi te stresuar? Stresi eshte ndiesia qe keni atehere kur duhet te merrni persiper me teper detyra se sa me pare. Kur jeni te stresuar, trupi juaj pergjigjet njesoj sikur te jeni ne rrezik. Ai prodhon hormonet qe shpejtojne rrahjet e zemres, rrisin frymemarrjen

Cfare Eshte “Sindroma e Stresit Pas Pushimeve” ?

Miliona njerez neper bote vuajne nga “Sidroma e Stresit Pas Pushimeve”. Ajo eshte nje forme stresi e cila shfaqet pas nje periudhe relaksuese te jetes (ndoshta jo gjithmone fizike por te pakten mendore). Efektet e ketij stresi nuk duken vetem pas pushimeve verore por prekin edhe njerzit