Si Te Menaxhoni Stresin? Mesoni Si Ta Parandaloni Apo Ta Reduktoni Ate

Cfare ndodh kur jemi te stresuar? Stresi eshte ndiesia qe keni atehere kur duhet te merrni persiper me teper detyra se sa me pare. Kur jeni te stresuar, trupi juaj pergjigjet njesoj sikur te jeni ne rrezik. Ai prodhon hormonet qe shpejtojne rrahjet e zemres, rrisin frymemarrjen dhe ju japin energji. Kjo quhet pergjigja “lufto … Read more