Cfare Eshte “Sindroma e Stresit Pas Pushimeve” ?

Miliona njerez neper bote vuajne nga “Sidroma e Stresit Pas Pushimeve”. Ajo eshte nje forme stresi e cila shfaqet pas nje periudhe relaksuese te jetes (ndoshta jo gjithmone fizike por te pakten mendore). Efektet e ketij stresi nuk duken vetem pas pushimeve verore por prekin edhe njerzit qe shkeputen nga puna gjate Krishtlindjeve dhe pushimeve … Read more