Cfare i Ndodh Trupit Tuaj 1 Ore Pasi Keni Ngrene Cokollate?

Seriozisht a ka ndonje gje me te mire se cokollata? Ajo kenaq nepsin, thuhet se ben mire per shendetin dhe na ben te ndjehemi te lumtur. Edhe pse ne jemi mbeshtetes te frutave dhe perimeve, ato sigurisht kane konkurence te forte kur behet fjale per cokollaten. Ndoshta ky nuk eshte vetem mendimi i yne sepse eshte … Read more

5 Sekrete Qe Nuk i Dinit Per Cokollaten

Njerezit kane qene te fiksuar pas cokollates qe mijera vite me pare (fisi Maya e konsideronte kakaon si ilacin qe sheronte gjithcka, acteket e perdornin ne vend te parase). Gjithe kjo rendesi qe i kushtohet ka nxitur studiuesit te zbulojne disa fakte surprizuese per te. Me poshte keni disa nga keto fakte.       … Read more